Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Türkiye'de her geçen gün yaygınlaşan LPG'li araçlar pek çok sorunu da beraberinde getirdi. Bu sorunların başında yakıt tasarrufu gerekçesiyle LPG dönüşümü yapılan otomobillerin bagajlarına yerleştirilen yakıt tankları geliyor. LPG tankları, hacimleri itibariyle bagaja stepne konulmasını olanaksız hale getirirken, seyahat güvenliği konusundaki olası risklerin oluşmasına sebep olmakta.

Araç sürücülerinin LPG tanklarının hacimlerini gerekçe göstererek stepnesiz olarak seyahat etmeleri, Türkiye'de yolculuk güvenliğini tehdit eden en önemli faktörlerden biri. Bunun yanısıra, otomobil üreticilerinin yakıt tasarrufu sağlamak için, otomobil ağırlıklarını düşürme girişimleri de bu sorunu artıran diğer bir etken. Pek çok otomobil markası yeni nesil lastik teknolojileri kullanarak artık stepnesiz araçlar üretiyor.

Türkiye ve dünyada bu güvenlik açıklarını fark eden belki de ilk kuruluş olarak sektöre adım atan AJS, 2009 yılında 4 yıl süren yoğun ARGE çalışmalarının bir meyvesi olarak her araca takılabilen, tüm bagajlara kolaylıkla sığan, tamamen yerli mühendislik ve bilgi birikimiyle ürettiği Mini Stepne' yi Türkiye ve dünya sahnesine çıkarmayı başardı. AJS Seyahat güvenliği konusunda yeni birçok projeler üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

 

KALİTEMİZ

AJS, hedef kitle ve bayi ağlarının beklentilerini merkeze alan ve analitik yöntemler kullanarakyaptığı saha araştırmaları sonucunda sağladığı verilerle, daha güvenli ve kompleks bir ürün geliştirdi. Bu yolla, ilk olarak 2010 yılında satışa sunduğu AJS 001 kodlu ürününü tamamen revize etti.

Bu gerekçeler doğrultusunda, daha önce dışardan tedarik ettiği lastiklerin yerine, kendi kalıplarını oluşturarak, uluslararası standartlara uygun yeni lastiklerin ülkemizde üretilememesi nedeniyle, farklı ülkelerde üretilmesi kararını aldı. Uzun araştırmalar ve testler sonucunda geliştirdiği AJS güvenlik standartlarının bir tescili olarak TSE Kalite Yeterlilik Belgesi'ni almıştır.

Ayrıca jant üretim parkuru için alınabilecek en yüksek kalite standardı olan TUV Üretim Kalite Belgesi'ne sahip olan AJS, bir süre önce ISO 16949 ve ISO 14001 standartlarının müracatını da tamamlamıştır. AJS sürdürülebilir innovasyon, bilgi odaklı Ar-Ge çalışmaları, yüksek mühendislik becerisi ve profesyonel yönetim felsefesi konularında kendisini geliştirerek, bu nosyonları kurum kültürü haline getirmiştir.

 

AR-GE

AJS, ürettiği ürünün dünyadaki tek tedarikçisi olması nedeniyle, yepyeni bir pazarın da sorumluluğunu omuzlarında taşımaktadır. Tüm üretim, pazarlama ve yönetim aşamalarında profesyonel danışmanlık şirketlerinden aldığı hizmet, iletişim mecralarını kullanarak yaptığı kreatif lansman ve tanıtımların bir neticesi olarak AJS, kendi yarattığı sektörün yegane aktörü olmuştur.

Türkiye ve Dünya pazarında kendisine ayrıcalıklı bir yer edinmiştir. Aynı zamanda ürünün mühendislik kalitesi, hizmet kalitesi ve destek hizmetleri   kalitesi açısından Türkiye standartlarının üzerinde bir strateji izlemektedir. Türkiye genel dağıtım ağı ürünün her yerde ulaşılabilir halde olması ve yetkin bayi hizmetleri ile en üst seviyede müşteri memnuniyeti sağlanmasını hedeflemektedir.